Kereső

Back
2013-06-14

Enduro OB Erdély, Lupeni

Hétvégén került megrendezésre Erdélyben, Lupeniben, a Magyar Enduro bajnokság második fordulója, amelynek pontjai mindkét nemzet bajnokságába beleszámítanak. A nagy távolság ellenére szép számmal jöttek el a magyar endurosok. A körülbelül 60-70 fős mezőnynek majd a fele hazánkból érkezett a két napos megmérettetésre és valószínűleg mindenki szép élményekkel tért haza.

A verseny helyszíne egy Lupeni mellett elhelyezkedő üdülő övezet, mely télen a síelők egyik kedvenc pályája, a nyári időszakban pedig egy igazi motoros paradicsom. A depó úgy 1500 m magasságban helyezkedett el, de a közelben több 2000 méter feletti csúcs is található.

A versenyzők a napot egy 4,6 km hosszú enduró speciál szakasszal kezdték. Miután áthaladtak a második fotócellán is, utána kezdődhetett számukra egy 30 km-es etap, amely egy igazán kemény enduros terep volt, rengeteg sziklával, gyökerekkel, köves patak medrekkel, soha véget nem érő fel és lejárókkal. Egyszóval ez nem csak a gyönyörű tájban való elmélyülésről szólt. :)

Jó néhányan nem értek oda a következő ponthoz, amely a Lupeni mellett kijelölt cross pálya volt. Miután befejezték a cross mért szakaszt, újabb 30 km-es kemény etap várt rájuk, ezzel zárták a kört, de csak az elsőt, mert két teljes kört kellet teljesíteniük a versenyzőknek. A két nap alatt összesen 280 km-t tettek meg. Az első nap igen jól sikerült Szatyina Gábor és a Gas Gas Hungary team számára, ugyanis Gábor futotta a legjobb köridőt EC 300-as kétütemű motorjával az enduro speciál szakaszon, amellyel a nap végét a második helyen tudta zárni.  Így maga mögé utasította a többszörös Román enduro bajnokot, Mani-t is. Az első helyen pedig Grillmayer Gábor végzett, ahogyan azt már megszokhattuk tőle, ismét nagyon gyors volt.

Szatyina Gábor a következőképpen nyilatkozott az első napról:

„Ez életem első igazi enduro versenye, de nagyon tetszett a pálya nyomvonala, változatossága, a folyamatos kihívás és improvizáció. A Gas Gas EC 300-as motorommal nagyon elégedett vagyok, nagy nyomatékának és egyenletes teljesítmény leadásának köszönhetően tudtam ilyen jó köridőt futni.”

A második napon kilenc órakor rajtolt a mezőny, de a tegnapi naphoz képest nem csak a rajt időpontja változott, hanem a körülmények is. Ugyanis szakadó esőben kellet teljesíteni a távot, amely nem kis plussz energiájukba került a motorosoknak, jó néhányan fel is adták és persze sokan kikéstek a mért szakaszokról. Pedig a szervezők, egy esőben nem vagy nagyon nehezen teljesíthető részt kivettek a pályából, persze még így is maradt bőven kihívás, mert a pálya olyan volt mintha meg lett volna zsírozva.

Szatyina Gábor összegzése a versenyről:

„A második nap elején kicsit zavart, hogy szakadó esőben kell versenyeznem, de aztán hamar túltettem magam rajta és 100 százalékosan oda tudtam koncentrálni a pályára. Sajnos az utolsó mért szakaszon a felázott cross speciál egyik feljárójában megcsúsztam és ezzel sok időt vesztettem, de ezen kívül meg vagyok elégedve mind a magam, mind a motorom teljesítményével. Köszönöm a segítséget a Gas Gas motorok hivatalos importőrének a Gerecse Motornak, és az Ipone Magyarországnak! Ezen a versenyen 42 pontot szereztem, így számításaim szerint a Magyar Enduro bajnokság előkelő második helyén állok jelenleg, ugyanúgy, mint az Endurocrossban. Gratulálok a versenytársaimnak és köszönet a Lupeni rendezőknek a nagyszerű lebonyolításért.”

További képekért látogass el a Gas Gas Hungary Facebook oldalára Ide Kattintva!