Kereső

Back
2014-01-15

VÉGÉHEZ ÉRT DANNY MCCANNEY ÉS A GAS GAS KÖZÖS MUNKÁJA

A Man-szigeti pilóta két idényt versenyzett végig maximálisan a hivatalos Gas Gas csapat tagjaként, amely kaput nyitott számára az Enduro Világbajnokság felé.

A Spanyol Enduro Bajnokság valls de torruellai utolsó fordulójával zárult Danny McCanney és a Gas Gas Motos szerződéses kapcsolata. A két fél jó viszonyban mond búcsút egymásnak két év után, amelynek során McCanney egyike lett az enduro sportág egyik legnépszerűbb és legígéretesebb versenyzőinek. A Man-szigeti versenyző, aki 2012-ben a gironai márka színeiben mutatkozott be, kulcsszereplőjévé vált a Gas Gas Bajnokok Iskolája projektnek, amelynek célja a fiatal enduro (és triál) versenyzők legmagasabb szintű képzése.

A 19 éves, nemzetközi versenyzésben addig tapasztalatlan Danny mellett a Gas Gas és a márka nagy-britanniai importőre kötelezte el magát, amit a tehetséges McCanney egyedülálló vezetési stílusával és professzionalizmusával viszonzott. Az eredményekre nem kellett sokat várni, hiszen Danny már tavaly a harmadik helyen végzett a FIM Enduro Világbajnokság Junior csoportjában. Legnagyszerűbb sikere azonban kétségkívül az volt, amikor csupán néhány hónappal később ugyanebben a kategóriában Superenduro világbajnok lett Gas Gas EC 300 Racing motorkerékpárjának kormányánál.

A 2013-as szezon McCanney számára az Enduro Világbajnokságon egy harmadik helyet, a szardíniai Nemzetközi Hatnapos Enduro megmérettetésen Nagy-Britannia csapatával egy dobogós helyezést, valamint a Spanyol Enduro Bajnokság E3 kategóriájában egy második helyet hozott. A Gas Gas további nagyszerű sikereket kíván a versenyzőnek.