Kereső

Back
2014-01-30

A GAS GAS HOZZÁJÁRULÁSÁT ADJA JORDI VILADOMS KTM-HEZ VALÓ ÁTIGAZOLÁSÁHOZ

A Gas Gas Motos lehetővé teszi Jordi Viladoms távozását, és ezáltal részvételét a 2014-es Dakar-rallyn a KTM csapat színeiben.

A Gas Gas versenyzője, Jordi Viladoms nemsokára egy másik csapat tagja lesz. A KTM márka részéről az elmúlt héten egyre növekvő érdeklődés volt tapasztalható Viladoms iránt, aminek eredményeképpen a Gas Gas hozzájárulását adta a barcelonai versenyző távozásához, aki  a közelgő 2014-es Dakar-rallyn Marc Coma mellett az osztrák márka versenycsapatának tagjaként fog részt venni.

Bár a Gas Gas bízott a tereprali projekt egyik kulcsszereplőjének számító Jordi Viladoms részvételére Gerard Farrés és Marc Guasch mellett, és bár a versenyző motorkerékpárját már útnak is indították Argentinába, a katalán márka sportszerűen járt el, amikor nem támasztott akadályt Viladoms más csapathoz való csatlakozásával szemben, és figyelembe vette a okokat, amelyek ehhez a lépéshez vezettek.

A katalán versenyző egy Gas Gas EC 450F Baja kormányánál maradéktalanul teljesítette az elmúlt szezont, részt vett a Szardínia-ralin, a Serres-ralin, a Baja Aragón versenyen, amelynek görögországi megmérettetését győzelemmel, spanyol fordulóját pedig egy harmadik helyezéssel zárta. A nemrégiben befejeződött Spanyol Tereprally Bajnokságon megnyerte az első versenyt, és annak ellenére, hogy az utolsó fordulón egy emésztőrendszeri megbetegedés miatt nem tudott részt venni, negyedikként végzett. A Merzouga-ralin, ahol Viladoms ugyancsak a negyedik helyen zárt, meghatározásra kerültek a Gas Gas EC 450 F Raid beállításai, amelyekkel a spanyol motorkerékpár-gyártó részéről példátlanul magas részvételt jelentő hét egység indul a 2014-es Dakaron.

A Gas Gas sok szerencsét kíván Jordi Viladoms-nak, és a kevéssel több, mint egy hónap múlva kezdődő, 2014-es Dakar-rallyra összpontosít. A projekt változtatás nélkül halad tovább, és hamarosan bemutatásra kerül a csapat, amely a világ legkeményebb megmérettetésén rajthoz áll.

Jordi Viladoms:
„Idén nagy projektbe kezdtem a Gas Gas csapattal, amely remek volt, és nagy jövőt ígért.  Sajnos a KTM-nél előállt egy tragikus körülmény, amelyre megoldást kellett keresniük a sport berkein belül, és felkértek rá, hogy csatlakozzak a csapatukhoz. Számomra ez egy nagy lehetőség ebben a sportban. Rossz érzés ez a váltás, mert a Gas Gas hosszú távú támogatását tudhattam magam mögött, aminek éppen elkezdtük learatni a gyümölcseit, és a Dakar legerősebb csapataival készültünk harcba szállni. Kimondhatatlanul hálás vagyok az összes eddigi lehetőségért, amelyet a Gas Gas nyújtott, és nagyszerű volt osztozni az élményekben a csapattal, jó versenyeket futottunk. A projekt kiváló, és a legjobbakat kívánom az eddigi csapattársaimnak és a projektben résztvevő csoport minden tagjának. Remélem, hogy más körülmények között útjaink újra keresztezik majd egymást.”