Kereső

Back
2018-02-21

Christophe Nambotin visszatér a Gas Gashoz

Ismét pirosba öltözik a legendás francia motoros, Christophe Nambotin, eldőlt ugyanis, hogy a háromszoros World Enduro-bajnok a következő két szezonban a Gas Gas Enduro Factory Team színeiben indul. Nambotin a megújult, roppant versenyképes Gas Gas EC 300-zal vonul harcba a francia endurobajnokság és FIM Enduro világbajnokság E3 kategóriájának futamain, s természetesen mindkét sorozatban az aranyérem megszerzésére törekszik majd.

Christophe Nambotin ismét gyári endurocsapatunk tagja lesz – jelentették be a Milánói Motorkiállításon a salti gyár illetékesei. A pilóta két évre szerződött a Gas Gashoz, amihez igen kellemes emlékek fűzik, hiszen anno a spanyol márkánál kezdődött profi karrierje.

Gas Gas EC 300-zal az EnduroGP-n és a francia endurobajnokságban

A 33 éves Nambo’ a Gas Gas igencsak ütőképes fegyverével, az új EC 300-zal tér vissza, s több sorozatban is megméretteti magát. Ott lesz az FIM WEC E3 futamain, valamint újfent nevez a francia bajnokságba, ahol eddig hét (!) évad végén akasztották nyakába az aranyérmet.

Az igazolással a nemzetközi endúrózás egyik legnagyobb versenyzőjét szerezte meg – a Gio Sala által vezetett - csapat, tudniillik, Nambotin az E1-ben egyszer, az E3-ban pedig kétszer volt bajnok, sőt a nagy presztízsnek örvendő ISDE-n hatszor diadalmaskodott a francia alakulat tagjaként. Emellett, ugye, hétszeres francia bajnok is, így korántsem túlzás azt állítani, hogy a sportág egyik legjobbját tisztelhetjük személyében.

– Visszatérek gyökereimhez, a Gas Gashoz, és a következő két évben a világbajnokság E3 kategóriájában, valamint a francia bajnokságban versenyezem majd az új kétütemű Gas Gas EC 300-zal – osztotta meg gondolatait Nambotin. – Nagyon boldog vagyok, hogy ismét a nagy múltú spanyol gárdánál lehetek, s azzal a társasággal vállalkozhatok új kalandra, mely ott volt profi pályafutásom első lépéseinél. Igyekszem minden tapasztalatomat megosztani a csapattagokkal, s persze csakis a győzelemre koncentrálok – tette hozzá.