Kereső

Back
2013-01-20

McCanney a dobogón végzett!

A Gas Gas UK versenyzője, Danny McCanney a kiváló harmadik helyen végzett a Tough One 2013 extrém enduro megmérettetésen, amely a walesi Oswestry közelében fekvő Nantmawr Quarry területén került megrendezésre. McCanney 12 perccel a legendás Graham Jarvis és 3 perccel Jonny Walker mögött ért célba.

McCanney számára a szezon első, fagyos körülmények között lezajlott nemzetközi extrém enduro versenye felkészülés volt a közelgő Enduro Világbajnokságra, és nem is várt többet annál, mint hogy az első tízben végezzen. Az óvatos kezdés után azonban McCanney egyre jobb teljesítményt nyújtott, magabiztosan haladt a pályán, és az utolsó, 12. körben Paul Bolton leelőzésével megszerezte a dobogó legalsó fokát.

McCanney Gas Gas UK csapattársai szintén megtalálták a módját, hogy élvezetesen töltsék a rendkívül fárasztó, tudást és állóképességet is próbára tevő háromórás versenyt. Alex Wigg nyerte a hagyományos futóversenyt a dombtetőn lévő rajtrácsig, megszerezve ezzel a vezetést, de a verseny korai szakaszában a motorján cserélni kellett a váltókart, amely a sziklás részen elszenvedett bukás következtében tört el, és emiatt a 22. helyre csúszott vissza. Alex azonban tovább küzdött, és végül a jól megérdemelt 11. helyen ért célba. A csapat harmadik tagja, Jack Lee, a 18. pozíciót szerezte meg.

DANNY MCCANNEY

Vissza akartam jönni, hogy tegyek itt még egy próbát. Először tavaly futottam neki, és a második helyen álltam, mielőtt gondjaim adódtak, úgyhogy kíváncsi voltam, mire lennék képes egy problémamentes versenyen."

Megkönnyebbülés volt, hogy nem volt annyira hideg, mint amire számítottam, de a körülmények miatt mégis könnyítettek a pályán, és szerintem ez jól jött nekem. Így is kemény menet volt, sehol sem lehetett lazítani, még a füves részek is nagyon csúszósak voltak. Fizikálisan jól bírtam, és a három óra sem jelentett problémát – az utolsó kört sikerült keményen odatennem, sok időt nyertem Paul Bolton-hoz képest, és megszereztem a harmadik helyet. A extrém enduro nem igazán nekem való, de legalább van mit csinálni télen is, és ma megérte küzdeni!